• Home
  • CO ROBIMY W PRZEDSZKOLU ?

Nasze przedszkole czynne jest zarówno w godzinach rannych jak i popołudniowych, zapewniając naszym najmłodszym Kuracjuszom profesjonalną opiekę a rodzicom chwilę wytchnienia i odpoczynku. 

Prowadzimy wiele interesujących zajęć, a przede wszystkim staramy się prowadzić przedszkole metodą Montessori, czyli nauka przez zabawę. Opieramy się na tym, co interesuje samo dziecko, co pobudza jego ciekawość i co sprawia mu satysfakcję. Organizujemy kreatywne zabawy tak, by szybciej i łatwiej dzieci mogły przyswoić wiedzę. Kładziemy nacisk na zabawy sensoryczne, które mają za zadanie dostarczyć dziecku różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów przedszkolaka i poszerzać jego świat doznań. 

Przedstawiamy kilka naszych zajęć: 

1. Malowanie na folii spożywczej w nietypowy sposób… dzieciom puściły wodze wyobraźni i każde z nich malowało co innego… drzewa, kwiaty, tęczę, góry, wymarzony dom… 

2. Zajęcia sensoryczne z użyciem farb, koszulki biurowej i paluszków naszych przedszkolaków, które tworzą piękne, kolorowe jesienne liście. 

3. Robienie domowej piankoliny, dodając barwników spożywczych, oddziaływujące na zmysły węchu, dotyku i wzroku. 

4. Zabawa sensoryczna makaronem spagetti. 

5. Ćwiczenia motoryki małej poprzez barwienie ryżu i fasolki. 

MISJA I WIZJA SZKOŁY

MISJA SZKOŁY

Zapewnić uczniom, podczas miesięcznego turnusu, urozmaiconą naukę w przyjemnej atmosferze, z naciskiem na naukę ze zrozumieniem, dbając jednoczenie o rehabilitację i rozwój psychiczny dziecka.

WIZJA SZKOŁY

Przyjazna placówka, wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zaplecze rekreacyjne, zatrudniającą wykwalifikowaną kadrę, która tworzy dobrą atmosferę dla dzieci i dla samych siebie.

Back to top