• Home
  • BEZPIECZNY INTERNET

Nasza szkoła obchodziła niedawno Dzień (tydzień) Bezpiecznego Internetu -chcemy Wam zaprezentować co z tej okazji wykonaliśmy 😉przedstawiamy Wam nasze BAJKOWE SPRAWOZDANIE😏Bardzo, ale to bardzo niedawno temu, za pięknymi górami, za szumiącymi strumykami i wspaniale pachnącymi lasami, spokojne życie wiodła mała szkoła, dla wszystkich miła i wesoła. Chodzili do niej uczniowie, którzy mieli świetne pomysły w głowie. Gdy wielkimi krokami nadszedł Dzień Bezpiecznego Internetu, wszyscy zasiedli do tworzenia wirtualnego pakietu.Powstały konspekty zajęć ciekawych:1. Dla przedszkolaków „ Kolorowy – bezpieczny Internet”2. Dla klas IV – VIII Szkoły Podstawowej „Bezpieczny świat Internetu”3. Dla grup wychowawczych „ Wirtualny świat – szanse i zagrożenia”Wszyscy uczniowie bardzo uśmiechnięci, mieli na takie ciekawe zajęcia chęci, Na lekcje przyszli ładnie ubrani, w kolorach ulubionych, ze znakiem Google Chrome kojarzonych. Mieli na sobie kilka ciuchów niebieskich, czerwonych, żółtych i zielonych. Dostali także piękne plakietki, z tym właśnie znaczkiem Google Chrome – etykietki.Nosili je dumnie przez cały tydzień, aż nastał czas, by umieścić je na gazetce szkolnej – na korytarzu i w klasie przedszkolnej.Ściany ożyły, zaczęły błyszczeć, każdy chciał czytać o Internecie i tak ciekawym, wirtualnym świecie.Powstał więc pomysł niebywały, by schody wiedzę nam przekazywały. Umieściliśmy pod nimi hasła, które uczyły, przypominały, utrwalały oraz wołały – jak być bezpiecznym w wirtualnym świecie całym, czego unikać, co bardziej wzmocnić, mówiły o samotności, aktywności i częstej bezradności. Hasła czytali pracownicy, rodzice, uczniowie, więc nie tylko dzieci będą miały je w głowie.Hasła kolorowe, krótkie i ciekawe, nakręciły nas na szkolną, prac plastycznych wystawę. Znalazły się na niej mądre przekazy – kredkami, farbami powstały obrazy!Temat dotyczył bezpieczeństwa w wirtualnym świecie, dlatego powstał nagłówek „Bądź bezpieczny w Internecie”. Prace korytarz nam rozjaśniły, a oglądających czegoś nauczyły.Szybko powstał pomysł nowy, by stworzyć konkurs internetowy.„Młodzi – bezpieczni internauci” to nazwa jego uczniu, kolego.!Konkurs się odbył szybko i sprawnie, było wesoło i zabawnie. Powstały bardzo ciekawe pytania i ładnie wykonane zadania.Nagle… ktoś krzyknął… :Na zakończenie … na podsumowanie … niech „Regulamin korzystania z Internetu” dla nas wszystkich powstanie.I tak się stało, i dużo się działo, i kilkoro uczniów regulamin przygotowało.Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu były aktywne, kreatywne i pomysłowe. Zabawa towarzyszyła nam na każdym kroku i chętnie weźmiemy w niej udział w następnym roku.

MISJA I WIZJA SZKOŁY

MISJA SZKOŁY

Zapewnić uczniom, podczas miesięcznego turnusu, urozmaiconą naukę w przyjemnej atmosferze, z naciskiem na naukę ze zrozumieniem, dbając jednoczenie o rehabilitację i rozwój psychiczny dziecka.

WIZJA SZKOŁY

Przyjazna placówka, wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zaplecze rekreacyjne, zatrudniającą wykwalifikowaną kadrę, która tworzy dobrą atmosferę dla dzieci i dla samych siebie.

Back to top