• Home
  • Szkoła LIVE – jesteśmy na TAK” – nowy konkurs dla dolnośląskich szkół

Realizacja Narodowego Programu Szczepień w województwie dolnośląskim oraz konkurs zorganizowany dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pn.: „Szkoła LIVE – jesteśmy na TAK” były głównym tematem konferencji zorganizowanej dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, w której udział wziął Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, oraz Dolnośląski Wicekurator Oświaty wicekurator Janusz Wrzal.

Na Dolnym Śląsku wykonano łącznie ponad 3 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest już 1 518 035 mln mieszkańców Dolnego Śląska, dzięki czemu w ogólnopolskim rankingu Dolny Śląsk zajmuje aktualnie trzecie miejsce pod względem liczby osób w pełni zaszczepionych.  

– Być może w momencie, w którym zacznie się czwarta fala i niestety znów będziemy obserwować wzrastającą liczbę zakażeń i zgonów, procent tych, którzy będą chcieli się zaszczepić wzrośnie. Należy pamiętać, że szczepienia to szansa na uniknięcie niepożądanych konsekwencji zdrowotnych oraz kolejnych obostrzeń – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal przekazał informacje dotyczące konkursu „Szkoła LIVE – jesteśmy na TAK” skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego głównym celem jest aktywna promocja szczepień przeciw COVID-19 prowadzonych na terenie całego województwa. Przedmiotem konkursu jest podjęcie nowych działań informacyjno-profilaktycznych związanych z promocją szczepień przeciw COVID-19. 

MISJA I WIZJA SZKOŁY

MISJA SZKOŁY

Zapewnić uczniom, podczas miesięcznego turnusu, urozmaiconą naukę w przyjemnej atmosferze, z naciskiem na naukę ze zrozumieniem, dbając jednoczenie o rehabilitację i rozwój psychiczny dziecka.

WIZJA SZKOŁY

Przyjazna placówka, wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zaplecze rekreacyjne, zatrudniającą wykwalifikowaną kadrę, która tworzy dobrą atmosferę dla dzieci i dla samych siebie.

Back to top